Praca Jarosława Kolca
1 lipca o godzinie 14.00 Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zaprasza na wernisaż wystawy Grupy G7 zatytułowanej „+-”, na którą złożą się prace inspirowane krzemieniem pasiastym.

„Pokażemy różne prace, z różnych materiałów, w sposób mniej lub bardziej nawiązujący do krzemienia pasiastego. Coś się dodało, czyli +, coś się ujęło, czyli –” – w tak enigmatyczny sposób do obejrzenia wystawy zachęca jeden z jej członków Jarosław Kolec. Z całą pewnością wiadomo jednak, że to właśnie kamień optymizmu stał się inspiracją do stworzenia całych kompozycji, a biżuteria i obiekty prezentowane na wystawie są przetransponowaniem wzorów w nim się pojawiających. W Sandomierzu, mieście ogłoszonym Światową Stolicą Krzemienia Pasiastego, prace będą miały swoją premierę – wystawa potrwa do końca września.

G7

1119_2Grupa powstała w 2006 roku, a jej członkami jest obecnie sześciu absolwentów Katedry Biżuterii w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi: Jarosław Kolec, Rafał Kozubowicz, Kacper Schiffers, Jakub Śliwowski, Maciej Świtulski i Michał Wyszomirski. Ich pierwsza grupowa wystawa odbyła się w Muzeum Sztuki w Łodzi w 2006 r. i nosiła tytuł „ASP START”. W tym samym roku grupa wzięła też udział w międzynarodowych targach sztuki i rzemiosła Import Shop w Berlinie. Kolejne wystawy to „RÓBTA CO CHCETA” w cyklu Współczesna Polska Sztuka Złotnicza w Teatrze Współczesnym w Warszawie i „COŚ PIĘKNEGO” w Galerii YES w Poznaniu.
Każdy z jej członków ma również indywidualne dokonania artystyczne na swoim koncie, a ich nazwiska są rozpoznawalne na polskiej scenie złotniczej.